Choď na obsah Choď na menu
Reklama
Reklama
 


Memoriál Ondreja Oravca 2013

 Keďže chalani z klubu OM3KDX sa nechystali na Memoriál Ondreja Oravca , rozhodol som sa ísť tento závod z KN19DB. Chcel som si najprv otestovať v závode svoje nové štvorča , ale keďže moje QTH je v údoli , tak som radšej zvolil variantu ísť z kopca. V sobotu som si vyzdvihol kľúče od budky , naložil veci do auta a hybaj na kopec. Myslel som si , že vyjdem s autom až hore , ale keďže nemám 4x4 tak sa to pre mokro nepodarilo. Neostalo mi nič iné , len zaparkovať pod kopcom na chrbát batoh s proviantom , spacákom a materiálom , do jednej ruky zdroj , do druhej zariadenie IC 746 HI a poďho do stúpania na vrchol. Naprázdno ten kopec zdolam za 20 min. teraz mi to trvalo hodinu a pol. Stihol som to však včas. Antény sú tam fixne 4x6 el.Yagi tak som len zapojil TRX a spojazdnil Internet a mohol som začať. Vedel som , že tento závod chodia hlavne stanice z juhu a juhozápadu , tak som sa zameral na tento smer. Do polnoci som mal v logu 100 QSO a išiel som sa vyspať. Ráno som začal o 6 hod. a na moje prekvapenie začali chodiť OK2 stanice v dosť hojnom počte. OK1 staníc bolo málo , lebo sa venovali Mikrovlnnemu preteku , ale mňa potešili 2 QSO do DL.Celkovo som spravil 130 QSO 41 583 bodov s priemerom 320 km a ODX bol skoro 800 km. Podmienky boli premenlivé , niekedy to chodilo a niekedy nie.

 
Reklama

Náhľad fotografií zo zložky Memorial Ondreja Oravca 2013

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

O. Oravec 2013

(Janci OM5XX, 15. 6. 2013 8:56)

Ahoj Milan!
Tento rok uz nemám moznost vysielat na 2m lebo VKV antény montujem dole a pojdu na predaj. Mám len UHF ant a tie tiez pojdu este tento rok dolu. Idem naspat na KV.
Nerob si nic z tych pripomienok. Ja síce nepoznám ani Teba ani 3WYB a nechcem ho urazit (Boze chrán) ale nestranne musím povedat, ze to vyzerá ako keby Ti závidel :-(
Keby troska porozmyslal a pozrel aké antény si pouzíval a ze si isiel z kopca tak by zistil ze Tvoj vysledok je primerany zostave a k 100 watom. No a vase anteny sa urcite navzájom videli. Potom niet cuda ze ta tak silno pocul. V neposlednom rade treba uviest aj sikovnost operátora! Nie je jedno kto sedí za rádiom. :-) Ale to je uz o inom!
Ja som za poslednych 7 rokov (na VKV) najazdil vela závodov (vid vkv.szr.sk aj OM5X a 5XX) so 100W a 1x 13el DK7ZB FT-1000MP + TRCVR DEMI. Ziadny kopec ASL 107m hi. A ked som nesiel z domu tak som isiel do niektorého rádioklubu kontestovat. Kedy kto ma pozval. Vacsinou do HA ale aj OM.
Vlani som síce jazdil na 4x 8el DK7ZB a 300-400W.
Ja som Ti len chcel povedat, ze podla mna je uvedeny vykon korektny a nezahadzuj flintu do zita!
VY73, Janci
jan@xnetkn.sk