Choď na obsah Choď na menu
Reklama
Reklama
 


Memoriál Ondreja Oravca 2013

 Keďže chalani z klubu OM3KDX sa nechystali na Memoriál Ondreja Oravca , rozhodol som sa ísť tento závod z KN19DB. Chcel som si najprv otestovať v závode svoje nové štvorča , ale keďže moje QTH je v údoli , tak som radšej zvolil variantu ísť z kopca. V sobotu som si vyzdvihol kľúče od budky , naložil veci do auta a hybaj na kopec. Myslel som si , že vyjdem s autom až hore , ale keďže nemám 4x4 tak sa to pre mokro nepodarilo. Neostalo mi nič iné , len zaparkovať pod kopcom na chrbát batoh s proviantom , spacákom a materiálom , do jednej ruky zdroj , do druhej zariadenie IC 746 HI a poďho do stúpania na vrchol. Naprázdno ten kopec zdolam za 20 min. teraz mi to trvalo hodinu a pol. Stihol som to však včas. Antény sú tam fixne 4x6 el.Yagi tak som len zapojil TRX a spojazdnil Internet a mohol som začať. Vedel som , že tento závod chodia hlavne stanice z juhu a juhozápadu , tak som sa zameral na tento smer. Do polnoci som mal v logu 100 QSO a išiel som sa vyspať. Ráno som začal o 6 hod. a na moje prekvapenie začali chodiť OK2 stanice v dosť hojnom počte. OK1 staníc bolo málo , lebo sa venovali Mikrovlnnemu preteku , ale mňa potešili 2 QSO do DL.Celkovo som spravil 130 QSO 41 583 bodov s priemerom 320 km a ODX bol skoro 800 km. Podmienky boli premenlivé , niekedy to chodilo a niekedy nie.

 
Reklama

Náhľad fotografií zo zložky Memorial Ondreja Oravca 2013

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

XEvil breaks captchas of Google, Facebook, Yandex, VKontakte, and 8400 others!

(MashaExoli, 12. 12. 2017 19:12)

This message is posted here using XRumer + XEvil 4.0

XEvil 4.0 is a revolutionary application that can break any antibot CAPTCHA's.
Captcha Solution Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, BING, Hotmail, Yahoo,
Yandex, VKontakte, Captcha Com - and over 8.4 million other types!

You read this - it means it works! ;)
Details on the official website of XEvil.Net, there is a free demo version.

Check YouTube video "XEvil ReCaptcha2"

O. Oravec 2013

(Janci OM5XX, 15. 6. 2013 8:56)

Ahoj Milan!
Tento rok uz nemám moznost vysielat na 2m lebo VKV antény montujem dole a pojdu na predaj. Mám len UHF ant a tie tiez pojdu este tento rok dolu. Idem naspat na KV.
Nerob si nic z tych pripomienok. Ja síce nepoznám ani Teba ani 3WYB a nechcem ho urazit (Boze chrán) ale nestranne musím povedat, ze to vyzerá ako keby Ti závidel :-(
Keby troska porozmyslal a pozrel aké antény si pouzíval a ze si isiel z kopca tak by zistil ze Tvoj vysledok je primerany zostave a k 100 watom. No a vase anteny sa urcite navzájom videli. Potom niet cuda ze ta tak silno pocul. V neposlednom rade treba uviest aj sikovnost operátora! Nie je jedno kto sedí za rádiom. :-) Ale to je uz o inom!
Ja som za poslednych 7 rokov (na VKV) najazdil vela závodov (vid vkv.szr.sk aj OM5X a 5XX) so 100W a 1x 13el DK7ZB FT-1000MP + TRCVR DEMI. Ziadny kopec ASL 107m hi. A ked som nesiel z domu tak som isiel do niektorého rádioklubu kontestovat. Kedy kto ma pozval. Vacsinou do HA ale aj OM.
Vlani som síce jazdil na 4x 8el DK7ZB a 300-400W.
Ja som Ti len chcel povedat, ze podla mna je uvedeny vykon korektny a nezahadzuj flintu do zita!
VY73, Janci
jan@xnetkn.sk