Choď na obsah Choď na menu
Reklama
Reklama
 


Vzťahy medzi východoslovenskými rádioamatérmi.

 Keď som začínal budovať solídne konkurenciaschopné 2m pracovisko s cieľom konkurovať hlavne západoslovenským staniciam,myslel som si,že ak dosiahnem nejaky úspech,tak sa oň podelím z rádioamatérmi zo svojej lokality a radosť budeme mať všetci.Dosiahol som pravý opak toho,o čo som sa snažil.Vystúpil som z radu priemernosti a zrazu frustrácia,závisť a beznádej niektorých hamov z východu ich doviedla až k nenávisti voči všetkému čo ich prevyšuje.Naopak,hamovia z takzvaného západu mi prajú.Aký to je paradox.Chápem,že dôchodok na Slovensku stačí sotva na prežitie,ale na druhej strane nie som podnikateľ a na všetko,čo som si zabezpečil,som tvrdo pracoval v zahraniči.Ano,mám nadpriemerný plat,ale za cenu,že som doma raz za 5 týždňov a moja rodina sa musí sama o seba postarať.Kladiem si otázku,má to všetko ešte zmysel?Toľko úsilia a námahy.Výsledok? Naštrbené medziľudské vzťahy,ohováranie,závisť a neprajnosť.Mal som chuť s amatérstvom skončiť.Potom však prišlo niekoľko e-mailov od Hamov,ktorých ani poriadne nepoznám,aby som sa nevzdával a že ma z diaľky sledujú a držia mi palce.Tak som si povedal,ešte to skúsim a neľutujem svoje rozhodnutie ostať pri rádiu.Prišlo prvé MS QSO potom nasledovalo EME QSO a ja sa cítim ako znovuzrodený.Dnes to beriem tak,že ,,Čím bližšie k lampe,tým väčší tieň", tak to proste v živote chodí.Veď závisť je vlastne určitá forma chvály. Na záver chcem ešte dodať,že sa na nikoho nehnevám a chcem sa s každým priateliť.Ak som niekomu niekedy stúpol na otlak,ospravedlňujem sa,nikto nie sme bez chyby.

Milan OM3WFC.

 
Reklama

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Vzťahy medzi rádioamatérmi

(Igor OM7AC, 12. 3. 2016 12:02)

Ahoj Milan. Je dobré,že si sa nedal odradiť.Viem,čo je to vybudovať konkurencieschopné pracovisko na VKV z lokality,ktorá je z hľadiska VKV nie bohviečo. Tiež bývam v paneláku a chvalabohu nemám problémy so susedmi,takže som na výťahovom domčeku umiestnil stojan s rotátorom a 2x 9el DK7ZB na 2m,1x crossyagi 2m na prácu cez satelity,1x17el DK7ZB na 70cm a 1x 3el na 50MHz. Ovládam to aj v elevácii. Keby Hamovia,ktorí Ťa "okiadzali" boli schopní urobiť len zlomok z toho čo si skonštruoval,vedeli by,o čo sa jedná. Ale to je už tak.S tým nič neurobíš. Držím palce. P.S v 1.subregionale 2016 sme mali QSO. Išiel si u mňa pekne,silno. Ja som išiel len s holou FT897 so 45W. Mám urobený PA s GI7b,dáva mi cca 350W,ale pred pretekom som zistil,že som mal na vstupe špatné PSV,tak som nepokúšal,lebo len pred týždňom som ju doniesol z opravy v Anicu. Ináč mám aj IC910,ale tá mi hapruje. Po zapnutí,je hneď v režime TX. Tak ahoj a dpc. Igor

SKYPE

(Dušan om3cvv, 12. 11. 2014 12:54)

[11:10:57] *** Používateľ om3wfc zdieľa kontaktné údaje s používateľom Dusan, OM3CVV. ***

Takže nehovor, že som ťa vymazal ......

pozdrav

(Ivan OM6IB, 24. 8. 2014 11:30)

Ahoj. Ja som bývalý člen vašej kolektívky asi v roku 1977.To som slúžil v Chebe a mal som značku OK3COG. Som Humenčan, ale už asi 30 rokov žijem v L.Mikuláši. Pravidelne chodím do HE a potom do Vyšnej Jablonky. Toho roku so išiel z KN19BD nad Jablonkou závod Ondreja Oravca. Len tak skušobne s holou R2CV a 7 prvkovým Quadom./neposlal som denník/.Plánujem ten závod každý rok z Jablonky. Moje skype je ivanlm24 ak budeš chcieť pokeceť ozvi sa, možno skúsime spolu nejaký závod. 73 Ivan

Drzim palce

(Laco OM3IM, 18. 2. 2014 21:11)

Milan, drzim palce, si dobry clovek! Aby clovek mohol byt dobrym rádioamatérom musi byt najskôr dobrym clovekom, bez ohladu na to ci je z vychodu alebo zapadu. Ludska zavist a nenavist je velka.
VY 73 !

Respect!

(BUBU, 30. 9. 2013 23:03)

Fandim ludom, ktori vysielaju pre radost
a pre emocionalny zazitok z pocuvania eteru.
Milan, patris medzi nich.

Nenech se otrávit !

(Honza, OK5XM, 16. 9. 2013 13:29)

Zdravím Milane,
mizerné mezilidské vztahy a závist jsou z velké části produktem doby, ve které dnes žijeme. V nemalé míře se takto odreagovávají někteří bývalí svazarmovští činitelé, potažmo anální horolezci, kteří kdysi byli na vrcholu jenom díky svým funkcím a dnes po nich ani pes neštěkne. Myslím, že je nesmysl, abys na své hobby rezignoval, pokud Ti přináší radost i uspokojení a investoval jsi do něj značné množství tvrdě vydělaných prostředků. Jak říkal pan Werich: "Kde blb jest, tam nebezpečno". Zkus se pohybovat víc mezi HAMy, kteří ještě vědí, co je to HAMspirit, a přestože se to nezdá, pořád jich dost existuje !
Takže nenech se otrávit, protože jak známo, rozčilovat se, znamená škodit svému zdraví pro blbost druhých. A to je dost zbytečné.
Ať se daří nač sáhneš, Milane !
73, GL, Honza

vari nie všetci východniari HAM-áci sú zlí

(olina, 30. 12. 2012 22:28)

zdravim, nahodou som dostala link na tut stranku (hladame nejake podklady pre otca do "book" k 70. narodeninam. Neverim ze takto "globalne" oznacit vychdnarskych HAM je v poriadku, ale to necham na Vas. Moj otec je HAM-ak uz viac ako 50 rokov a nikdy som nezazila zeby nadaval na inych uspesnejsich. On si svoje "masinky" robi sam a v roku 2009 ste sme mal moznost ho aj v reale zazit. Neviem ci by bol poteseny takym vyrokom. Nic v zlom, len mi nedalo zareagovat. zelam vela uspechov.

Najprv obdiv a potom zavisť

(Paul, 11. 10. 2012 15:34)

Milan nič si ztohoto nerob ludia si večer povedali co urobia rano a rano to bolo už urobene inak, takto už vo svete chodi stale S pozdravom seventyfri trimajse,nedajse a majse dobre