Choď na obsah Choď na menu
Reklama
Reklama
 


Vzťahy medzi východoslovenskými rádioamatérmi.

 Keď som začínal budovať solídne konkurenciaschopné 2m pracovisko s cieľom konkurovať hlavne západoslovenským staniciam,myslel som si,že ak dosiahnem nejaky úspech,tak sa oň podelím z rádioamatérmi zo svojej lokality a radosť budeme mať všetci.Dosiahol som pravý opak toho,o čo som sa snažil.Vystúpil som z radu priemernosti a zrazu frustrácia,závisť a beznádej niektorých hamov z východu ich doviedla až k nenávisti voči všetkému čo ich prevyšuje.Naopak,hamovia z takzvaného západu mi prajú.Aký to je paradox.Chápem,že dôchodok na Slovensku stačí sotva na prežitie,ale na druhej strane nie som podnikateľ a na všetko,čo som si zabezpečil,som tvrdo pracoval v zahraniči.Ano,mám nadpriemerný plat,ale za cenu,že som doma raz za 5 týždňov a moja rodina sa musí sama o seba postarať.Kladiem si otázku,má to všetko ešte zmysel?Toľko úsilia a námahy.Výsledok? Naštrbené medziľudské vzťahy,ohováranie,závisť a neprajnosť.Mal som chuť s amatérstvom skončiť.Potom však prišlo niekoľko e-mailov od Hamov,ktorých ani poriadne nepoznám,aby som sa nevzdával a že ma z diaľky sledujú a držia mi palce.Tak som si povedal,ešte to skúsim a neľutujem svoje rozhodnutie ostať pri rádiu.Prišlo prvé MS QSO potom nasledovalo EME QSO a ja sa cítim ako znovuzrodený.Dnes to beriem tak,že ,,Čím bližšie k lampe,tým väčší tieň", tak to proste v živote chodí.Veď závisť je vlastne určitá forma chvály. Na záver chcem ešte dodať,že sa na nikoho nehnevám a chcem sa s každým priateliť.Ak som niekomu niekedy stúpol na otlak,ospravedlňujem sa,nikto nie sme bez chyby.

Milan OM3WFC.

 
Reklama

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

XEvil 4.0 solve captchas of Google, Facebook, Yandex, VKontakte, and 8400 others!

(MashaExoli, 13. 12. 2017 14:23)

This message is posted here using XRumer + XEvil 4.0

XEvil 4.0 is a revolutionary application that can bypass almost any antibot CAPTCHA's.
Captcha Bypass Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, BING, Hotmail, Yahoo,
Yandex, VKontakte, Captcha Com - and over 8.4 million other types!

You read this - it means it works! ;)
Details on the official website of XEvil.Net, there is a free demo version.

Check YouTube video "XEvil ReCaptcha2"

Vzťahy medzi rádioamatérmi

(Igor OM7AC, 12. 3. 2016 12:02)

Ahoj Milan. Je dobré,že si sa nedal odradiť.Viem,čo je to vybudovať konkurencieschopné pracovisko na VKV z lokality,ktorá je z hľadiska VKV nie bohviečo. Tiež bývam v paneláku a chvalabohu nemám problémy so susedmi,takže som na výťahovom domčeku umiestnil stojan s rotátorom a 2x 9el DK7ZB na 2m,1x crossyagi 2m na prácu cez satelity,1x17el DK7ZB na 70cm a 1x 3el na 50MHz. Ovládam to aj v elevácii. Keby Hamovia,ktorí Ťa "okiadzali" boli schopní urobiť len zlomok z toho čo si skonštruoval,vedeli by,o čo sa jedná. Ale to je už tak.S tým nič neurobíš. Držím palce. P.S v 1.subregionale 2016 sme mali QSO. Išiel si u mňa pekne,silno. Ja som išiel len s holou FT897 so 45W. Mám urobený PA s GI7b,dáva mi cca 350W,ale pred pretekom som zistil,že som mal na vstupe špatné PSV,tak som nepokúšal,lebo len pred týždňom som ju doniesol z opravy v Anicu. Ináč mám aj IC910,ale tá mi hapruje. Po zapnutí,je hneď v režime TX. Tak ahoj a dpc. Igor

SKYPE

(Dušan om3cvv, 12. 11. 2014 12:54)

[11:10:57] *** Používateľ om3wfc zdieľa kontaktné údaje s používateľom Dusan, OM3CVV. ***

Takže nehovor, že som ťa vymazal ......

pozdrav

(Ivan OM6IB, 24. 8. 2014 11:30)

Ahoj. Ja som bývalý člen vašej kolektívky asi v roku 1977.To som slúžil v Chebe a mal som značku OK3COG. Som Humenčan, ale už asi 30 rokov žijem v L.Mikuláši. Pravidelne chodím do HE a potom do Vyšnej Jablonky. Toho roku so išiel z KN19BD nad Jablonkou závod Ondreja Oravca. Len tak skušobne s holou R2CV a 7 prvkovým Quadom./neposlal som denník/.Plánujem ten závod každý rok z Jablonky. Moje skype je ivanlm24 ak budeš chcieť pokeceť ozvi sa, možno skúsime spolu nejaký závod. 73 Ivan

Drzim palce

(Laco OM3IM, 18. 2. 2014 21:11)

Milan, drzim palce, si dobry clovek! Aby clovek mohol byt dobrym rádioamatérom musi byt najskôr dobrym clovekom, bez ohladu na to ci je z vychodu alebo zapadu. Ludska zavist a nenavist je velka.
VY 73 !

Respect!

(BUBU, 30. 9. 2013 23:03)

Fandim ludom, ktori vysielaju pre radost
a pre emocionalny zazitok z pocuvania eteru.
Milan, patris medzi nich.

Nenech se otrávit !

(Honza, OK5XM, 16. 9. 2013 13:29)

Zdravím Milane,
mizerné mezilidské vztahy a závist jsou z velké části produktem doby, ve které dnes žijeme. V nemalé míře se takto odreagovávají někteří bývalí svazarmovští činitelé, potažmo anální horolezci, kteří kdysi byli na vrcholu jenom díky svým funkcím a dnes po nich ani pes neštěkne. Myslím, že je nesmysl, abys na své hobby rezignoval, pokud Ti přináší radost i uspokojení a investoval jsi do něj značné množství tvrdě vydělaných prostředků. Jak říkal pan Werich: "Kde blb jest, tam nebezpečno". Zkus se pohybovat víc mezi HAMy, kteří ještě vědí, co je to HAMspirit, a přestože se to nezdá, pořád jich dost existuje !
Takže nenech se otrávit, protože jak známo, rozčilovat se, znamená škodit svému zdraví pro blbost druhých. A to je dost zbytečné.
Ať se daří nač sáhneš, Milane !
73, GL, Honza

vari nie všetci východniari HAM-áci sú zlí

(olina, 30. 12. 2012 22:28)

zdravim, nahodou som dostala link na tut stranku (hladame nejake podklady pre otca do "book" k 70. narodeninam. Neverim ze takto "globalne" oznacit vychdnarskych HAM je v poriadku, ale to necham na Vas. Moj otec je HAM-ak uz viac ako 50 rokov a nikdy som nezazila zeby nadaval na inych uspesnejsich. On si svoje "masinky" robi sam a v roku 2009 ste sme mal moznost ho aj v reale zazit. Neviem ci by bol poteseny takym vyrokom. Nic v zlom, len mi nedalo zareagovat. zelam vela uspechov.

Najprv obdiv a potom zavisť

(Paul, 11. 10. 2012 15:34)

Milan nič si ztohoto nerob ludia si večer povedali co urobia rano a rano to bolo už urobene inak, takto už vo svete chodi stale S pozdravom seventyfri trimajse,nedajse a majse dobre